Hakkımızda
Türkiye’nin paketli ilk bakliyat markası Gökbayrak, 1967 yılında üretime başladığı ilk günden itibaren, benimsediği “Önce Kalite “ prensibini, kuruluşun her köşesine yansıtmaktadır.

Bunun sonucu olarak 1996 yılında, ISO 9002 Kalite yönetim Sistemi belgesini kendi sektöründe almaya hak kazanan ilk firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.Firmamız, yalnızca kaliteye değil aynı zamanda tüketici sağlığına verdiği önemden dolayı, 2003-2007 yılları arasında HACCP çalışmalarında  bulunmuştur. 2008  yılında ise İSO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamalarını gerçekleştirerek, bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

Tarladan Sofraya
Gıda Güvenliği
Bugün “Tarladan Sofraya  Gıda Güvenliği” zincirinin bir halkası olarak, “Güvenilir Gıda Üretimi”  misyonumuzla  İSO 22000:2005 sistemi kapsamındaki hijyen ve sanitasyon uygulamalarını titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Zincire dahil olduğumuz ilk adım olan satın alma adımında ise, ürünlerimizi seçerken uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimimiz  ile, Türkiye’nin en seçkin tedarikçilerinden, en kaliteli  ürünleri temin etmekteyiz. Tesisimize  temizlenmiş  (kabuklarından ayrılmış ve renk ayırıcıdan geçirilmiş)olarak gelen ürünler, sistemin gerekli gördüğü analizlerinden geçirilerek depolarımıza kabul edilmektedir. Ayrıca  fiziksel ( yabancı madde) , kimyasal (aflatoksin, pestisit, ağır metal) ve mikrobiyolojik (küf, maya) analizler ile de gıda güvenliği açısından doğrulanmaktadırlar.


        


İyi Depolama
Uygulamaları
Tesisimizde  uygulanan  “İyi Depolama Uygulamaları” (GSM)   ile  ürünlerimiz  uygun  koşullarda (serin ve rutubetsiz ortamlarda) saklanmaktadır.
Dolayısıyla genel olarak pestisit olarak adlandırılan ve ürünlerin özellikle yaz döneminde böceklenmelerini engellemek amacıyla kullanılan   zirai ilaçlar firmamız prensipleri gereği kullanılmamaktadır.  Sevkiyat esnasında ise   “İlk Giren İlk Çıkar “  (FİFO) kuralı uygulanarak ürünün tazeliği korunmaktadır.
Mimarsinan mah. Çatalca yolu cad. No:603 kapı no:2
Büyükçekmece / istanbul
Telefon +90 212 672 54 00 pbx.
Cep Telefonu +90 532 227 12 34
Faks
GÖKBAYRAK GIDA MAD. A.Ş. © 2020Gizlilik PolitikasıKullanım Şartları Maya